15.03.2012

CZŁONKOWIE SKO.... członkami szkolnej biblioteki....

My tam byliśmy .....

 

Do tradycji naszej szkoły należy uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. W II semestrze dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. Dołożyłyśmy wszelkich starań aby kojarzyła się ona wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie są mile widziani, które będą chętnie odwiedzać.

Podczas tegorocznego pasowania  dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak się zachowywać w bibliotece. Zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z nich.

Uczniowie klas I-szych zaproszeni zostali do obejrzenia inscenizacji p.t.

„Urodziny Kopciuszka”. Wśród zaproszonych przez Kopciuszka gości na urodziny przybyli bohaterowie bajek i baśni, mieszkańcy szkolnej biblioteki: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia. Nie mogło również zabraknąć dobrej wróżki. Kopciuszka obdarowano prezentami, którymi były oczywiście piękne książeczki. W rolę bajkowych postaci wcieliły się dziewczynki z koła bibliotecznego, uczennice kl. 6 c.

Dzieci wysłuchały próśb i rad z jakimi zwróciła się do nich książka. Obiecały, że zawsze będą dbać o swoje książki i je szanować.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały legitymacje biblioteczne, a rodzice listy w których bibliotekarze zwrócili uwagę jak ważne jest czytanie w rozwoju dziecka.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która podkreśliła że czytanie rozwija myślenie i wyobraźnię, oraz pogratulowała najmłodszym czytelnikom naszej szkoły.

Tego dnia biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie. Pierwszaki były bardzo podekscytowane i dumne, że samodzielnie mogły skorzystać ze zbiorów.

 

Wystąpiły członkinie SKO z VI C....

 

SAM_1071.JPG   SAM_1081.JPG

 

SAM_1088.JPG

 

1
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 20
  • 23
Komentarze