27.04.2012

Członkowie SKO zapraszają do GNIEZNA..........

Dzień w Gnieźnie

Możliwości spędzenia czasu w pierwszej stolicy

1) Zwiedzanie katedrykatedra gnieźnieńska to zabytkowy kościół. W jej podziemiach pochowane są ważne osobistości z początków Polski. Z wieży katedry natomiast są przepiękne widoki. Można stamtąd zobaczyć nawet Trzemeszno. 

2) Oglądanie spektakli w Gnieźnie znajduje się teatr. W Nim odgrywane są najróżniejsze sztuki. To idealna rozrywka dla wielu ludzi.

3) Wyjście do kina jeżeli ktoś woli bardziej nowoczesne formy rozrywki, zapraszamy do „Galerii Gniezno”. Znajduje się w Niej wiele sklepów i m.in. właśnie kino. Nie ma to jak dobry film lub film 3D oraz wiaderko popcornu z dużą colą i batonikami. Odprężające.

4) Muzeum Archidiecezjalne to muzeum ma dużą ilością eksponatów mieszczące się niedaleko katedry. Eksponaty są ciekawe i fascynujące dla miłośników historii.

5) Muzeum Początków Państwa Polskiego i ponownie gratka dla miłośników historii. W tym muzeum znajduje się wiele eksponatów pochodzących (jak w nazwie) z początków Polski.

6) Kościoły katedra to nie jedyny kościół w Gnieźnie. W tym mieście znajduje się dużo różnych kościołów m.in. kościół  im. Św. Trójcy (potocznie nazywany Farą), kościół im. Św. Michała Archanioła, kościół im. Św. Ojców Franciszkanów.

7) Ogólne zwiedzanie czyli po prostu obchód przeróżnych miejsc takich jak np. Dolina Pojednania, Park Miejski, Rynek, galeria Max, MOK (Miejski Ośrodek Kultury).

8) Jeziora przechadzka po 3 gnieźnieńskich jeziorach: Winiary, Jelonek i Świętokrzyskim. Dla tych, co lubią wodę.

 

JEDZENIE

Pizzeria „Retro”

Pizzeria „Da Grasso”

Pizzeria „Wenecja”

McDonald

 

ZAPROSZENIE OD MIKOŁAJA STOPCZYŃSKIEGO KL. VI C

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 1
  • 4