11.11.2011

11 LISTOPADA.....1918 - 2011

HALA95115.jpg  HALA95119.jpg

 

W związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości,11 listopada 2011 roku, Pan Prezydent Bronisław Komorowski skierował do uczniów i nauczycieli list z apelem o przygotowanie biało-czerwonych kotylionów.

 

         Zaprosił uczniów i nauczycieli wszystkich szkół w Polsce, aby w przededniu Święta Niepodległości, dnia 10 listopada, włączyli się w przygotowanie biało-czerwonych kotylionów, które będą znakiem obywatelskiej wspólnoty, pozytywnie pojmowanego patriotyzmu, przeżywania radości i dumy z rozwoju naszego wspólnego domu - Niepodległej Polski.

 

„ My uczniowie szkoły PIĄTEJ,

jasno patrzymy w świat,

kochamy ludzi , ptaki i słońce,

każdy człowiek to nasz brat….”

 

         To fragment naszego szkolnego hymnu, jakże wymowny. Te słowa są potwierdzeniem, że uczniowie i absolwenci „Piątki” czują się pełnoprawnymi obywatelami i z ufnością patrzą na wszystkie pozytywne zmiany zachodzace w ich wspólnym domu – Ojczyźnie. Chcą także radośnie przeżywać ważne święta narodowe, uczą się właściwych postaw współczesnego patriotyzmu.

 

         W odpowiedzi na prośbę Pana Prezydenta RP uczniowie naszej szkoły chętnie przygotowali kotyliony, które 11 listopada wręczą rodzicom i przyjaciołom. Niech to piękne narodowe święto będzie w Gnieźnie, pierwszej stolicy, i  w całej Polsce biało – czerwone.

 

         Jesteśmy dumni, że nasze pokolenie żyje w wolnej Polsce, a  przodkom oddajemy hołd i szacunek. Oprócz kotylionów w szkole przygotowaliśmy audycję radiową, gazetki w klasach i pogadanki na lekcjach wychowawczych.

 

HALA95109.jpg     HALA95108.jpg

 

HALA95116.jpg  HALA95117.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 5
  • 2