20.06.2022

Dzień Tańca w naszej szkole

W naszej szkole po raz pierwszy obchodzono DZIEŃ TAŃCA

W pokazie uczestniczyło łącznie 13 osób w 7 różnych odsłonach:

występy solo, duetów, trio – każdy prezentował inną technikę.

Większość stanowiła grupa dziewcząt, ale nie zabrakło również męskiego akcentu,

który wprowadził uczeń klasy 6a – Kacper Ptasiński,

który profesjonalnie zajmuje się tańcem od kilku lat.

Każdy pokaz był wyjątkowy, pełen zaangażowania,

oddania artystów oraz co ważne – przygotowany samodzielnie.

Widownię stanowili uczniowie i wychowawcy z klas I-IV,

którzy wspaniale dopingowali tancerzy i tancerki.

imgimgimgimgimg

 

Każdy wie, że podczas takich imprez nie tylko sami artyści są ważni – choć zdecydowanie poświęca im się najwięcej czasu, ale również należy zadbać o widownię, która często musi długi czas w skupieniu oczekiwać finału. Dlatego i dla nich zostały przygotowane zabawy i tańce, stanowiące przerywniki pomiędzy poszczególnymi pokazami. Nie mogło zabraknąć słynnego tańca „Kaczuszek”, „MAKARENY” oraz nowoczesnej formy challangu TIKTOKA pn.: „CHIKCHIKI”. Uwieńczeniem całej zabawy było odtańczenie prostego układu do piosenki pt.: „Que si que no”, w której wzięli udział wszyscy widzowie.

Nasi wspaniali Artyści podczas pokazu to:
1. Natalia Chilińska (4c) i Róża Biedrzycka (3d) – hip hop
2. Amelia Mechlińska, Patrycja Strzelecka (3c) oraz Oliwia Pierzak (2b) - Modern&contemporary „I’m not robot”
3. Antonina Banasiewicz (7e), Magdalena Grzejszczak, Zuzanna Chuchra(7a)– widowisko taneczne
4. Patrycja Kośnik (3b)- taniec współczesny
5. Nikola Stelmasiak (6a) – taniec nowoczesny
6. Anna Jankowska i Alicja Salamon (3b) – taniec współczesny „Czarne Kotki”
7. Kacper Ptasiński (6a) – hip hop.
Żeby zachować efekt profesjonalizmu nie mogło zabraknąć podczas pokazu również Ekspertów w dziedzinie tańca. I dzięki przyjęciu zaproszenia przez Panią Aleksandrę Krześniak oraz Panią Gabrielę Owczarek – mogliśmy posłuchać bardzo ważnych uwag na temat prezentowanych układów.
Nad techniczną oprawą czuwali niezawodni pracownicy Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, którzy dzięki uprzejmości Pani Dyrektor – Gryżyny Pływaczewskiej – mogli wesprzeć nasze wydarzenie w sposób jak najbardziej profesjonalny, za co ogromnie DZIĘKUJEMY.
Ogromne słowa podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, która wraz z Gminnym Centrum Informacji przygotowała upominki
dla wszystkich artystów prezentujących się tego dnia.
#Pho3nixActiveSchool
1
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 4
  • 14
Komentarze