02.12.2015

Dzień Pluszowego Misia i Dz. Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada, a Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada, ale w naszej szkole obchodziliśmy te święta -  30 listopada. Pomysł Dnia Życzliwości narodził się już jesienią 1973 roku pod nazwą „Word Hello Day” w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na krwawy konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Od tej pory obchodzony jest w 180 krajach świata. W Polsce Dzień Życzliwości jest nadal mało znany, ale uczniowie naszej szkoły postanowili przyczynić się do jego rozpropagowania!

To był niezapomniany dzień! 30 listopada nasza szkoła pełna była uśmiechów, radości  i oczywiście, życzliwości! Święto to wyzwoliło we wszystkich pozytywne emocje. Uczniowie klasy 3 i 4 przedstawili przedstawienie pt. „Życzliwy Borsuk”, a potem każda klasa zaśpiewała przygotowane przez siebie piosenki. Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursów: „Miś” i „Moda na życzliwość”- wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Na podsumowanie dnia był słodki poczęstunek i wyruszyliśmy na Pochód  życzliwości po ulicach Mirachowa.

test

test

test

test

test

68
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 14
  • 9
Komentarze