29.09.2020

O elektronicznym pieniądzu

z Akademii finansów żyrafy Lokatki i pancernika Hatetepesa

 

 

Dzisiaj korzstamy z Akademii finansów żyrafy Lokatki i pancernika Hatetepesa z 18.09.2020 roku i przybliżamy Wam definicję karty płatniczej, która może być wykorzystywana do płacenia zbliżeniowego.

 

Karta płatnicza to „elektroniczny pieniądz”, dzięki któremu można, m.in. wypłacać prawdziwe, papierowe pieniądze z bankomatów oraz dokonywać płatności bezgotówkowych, np. w sklepach stacjonarnych oraz internecie. Wyróżniamy, m.in. karty debetowe i kredytowe.

img

Karta debetowa pozwala wydać tyle, ile znajduje się na rachunku bankowym (koncie) posiadacza karty. W chwili płatności z konta „ubywa” kwota, jaką zapłaciliśmy za zakupy.

Karta kredytowa pozwala na płatności w ramach przyznanego przez bank limitu kredytowego, który jest niezależny od ilości pieniędzy na naszym koncie. Wydaną kwotę, jak każdą pożyczkę, trzeba zwrócić. Jeśli pieniądze zostaną zwrócone w ustalonym przez bank czasie, tzw. okresie bezodsetkowym, nie zostanie naliczona dodatkowa opłata (odsetki). W przypadku dłuższego okresu spłaty, bank pobierze odsetki za możliwość korzystania z kredytu.

Zajrzyj też doMinisłownika finansowegodostępnego na stronie pkobp.pl/sko.

 

 

Pozdrawiamy cieplutko
Lokatkę i Hatetepesa

i dziękujemy za wspaniałą lekcję w ramach "Akademii finansów"

 

21
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 0
  • 8
Komentarze