30.06.2017

Turniej Wiedzy o Regionie Kaliskim "Calisiada, ..."

19 czerwca żeńska reprezentacja uczniów klas szóstych naszej szkoły uczestniczyła w I etapie 2. edycji Turnieju Wiedzy o Regionie Kaliskim "Calisiada, czyli "pociąg" do ... Ziemi Kaliskiej". Przedsięwzięcie współfinansuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a patronat honorowy sprawuje Starosta Kaliski. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie szkół podstawowych miasta Kalisza i powiatu kaliskiego, którzy w malowniczym otoczeniu gospodarstwa agroturystycznego "Karczma Kaliska" rozwiązywali zadania praktyczne, oparte na informacjach dotyczących Szlaku Piastowskiego. W przerwie pomiędzy poszczególnymi zadaniami uczestnicy turnieju wzięli udział w warsztacie wikliniarskim oraz kulinarnym. Własnoręcznie wykonali koszyki z wikliny, przygotowali orzeźwiające napoje oraz smaczne ciasteczka i tzw. cebulorze. Przekonali się także, ile wysiłku potrzeba, aby zrobić masło w dawnej masielnicy. Drużyny szkół, które zdobyły w zmaganiach największą ilość punktów, spotkają się ponownie w październiku na rozgrywkach finałowych. Na zakończenie I etapu turniejowych zmagań, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu.O tym, jak zakończył się ten turniej, napiszemy Wam już w trakcie kolejnego roku szkolnego. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 5
  • 14