28.01.2021

Też oszczędzali w SKO

 

Grzegorz Kasdepke

„Musiałem. Wychowawczyni prowadziła SKO, więc nie mogłem tak po prostu nie oszczędzać. Za pierwsze zaoszczędzone pieniądze kupiłem składaną harcerską saperkę – miałem plan, że ucieknę na Mazury i wykopię tam sobie przytulną ziemiankę.”

Grzegorz Kasdepke – dziennikarz, były wieloletni redaktor magazynu „Świerszczyk”, autor wielu publikacji dla dzieci;

Brawo Bank Nr 3 (16) 2014

Foto: TOMASZ URBANEK/DDTVN/EAST NEWS

Honorata Skarbek

„Oczywiście! Choć moje szkolne oszczędności były raczej skromne. Dostawałam niewielkie kieszonkowe. Uważam, że SKO to świetny sposób uczenia najmłodszych oszczędzania pieniędzy i szacunku do nich.”

 

Honorata Skarbek – piosenkarka i blogerka;

Brawo Bank Nr 1 (14) 2014

Foto: KAMIL PIKLIKIEWICZ/DDTVN/EAST NEWS

Marcin Możdżonek

„Oczywiście, że tak. Zawsze wolałem uzbierać większą kwotę i później kupić za nią bardziej wartościową rzecz, niż wydać wszystko od razu. Pamiętam, że za pierwsze większe oszczędności kupiłem sobie porządne, drogie buty do koszykówki – to było coś!”

 

Marcin Możdżonek – reprezentant Polski w siatkówce mężczyzn, mistrz Europy 2009 i mistrz świata 2014;

Brawo Bank Nr 4 (13) 2013

Foto: ARCHIWUM PRYWATNE

Tomasz Kammel

„Jak większość z nas miałem książeczkę SKO. Zbierałem pieniądze na przeróżne rzeczy. Głównie były to zabawki i trudno dostępne w tamtych czasach gumy do żucia. Można je było kupić tylko w Peweksie, czyli sklepach z czasów PRL, w których za obcą walutę kupowało się importowane towary. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłem piękny model samochodu Lancia Delta Integrale. W tamtych czasach z kolegami z podwórka czciliśmy go niczym bożka. Stał wyeksponowany na specjalnej półce w pokoju i pobudzał wyobraźnię.”

 

Tomasz Kammel – dziennikarz i prezenter telewizyjny;

Brawo Bank Nr 3 (12)2013

Foto: VIPHOTO/EAST NEWS

Maciej Kurzajewski

„A kto nie oszczędzał w SKO? Pamiętam książeczkę. Pani w szkole co tydzień w poniedziałek robiła zbiórkę pieniędzy. Bardzo mi się podobało. Oszczędziłem wtedy dużą kwotę i kupiłem sobie hulajnogę!”

 

Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy i prezenter telewizyjny;

Brawo Bank Nr 2 (11) 2013

Foto: ARCHIWUM PRYWATNE

Kayah

„Należałam do SKO. Najpierw oszczędzałam na wymarzonego psa. Potem na spodnie, kożuszek i na pierwszego walkmana. Czułam się bohaterką i byłam dumna, kiedy moja zaoszczędzona kwota rosła. Myślę, że każdy będąc dzieckiem powinien nauczyć się gospodarować swoimi pieniędzmi.”

 

Kayah – polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna;

Brawo Bank Nr 4 (9) 2012

Foto: ARCHIWUM PRYWATNE

Tomasz Karolak

„Zbierałem złotówki w SKO, ale trzeba przyznać, że za bardzo mi to oszczędzanie nie wychodziło. Wolałem żyć pełnią życia, niż ściubić. A jeśli już na coś odkładałem, to na modele samolotów do sklejania. To była pasja małego Tomka i główna domowa rozrywka. Chciałem zostać pilotem!”

 

Tomasz Karolak – aktor telewizyjny i teatralny, twórca i właściciel teatru IMKA w Warszawie;

Brawo Bank Nr 4 (5) 2011

Foto: TOMASZ URBAN

12
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 21
  • 0
Komentarze