20.01.2017

SKO to nie tylko oszczędzanie ...

Zapisz się do SKO, oszczędzaj i bierz udział w konkursach.

Odwiedzajcie  Szkolne Blogi   

 Zapraszamy uczniów naszej szkoły, rodziców i sympatyków do głosowania, komentowania i polubienia naszych działań. Dzięki Waszym głosom szkoła może uczestniczyć w konkursach i zdobywać atrakcyjne nagrody.

 

 img

Konkurs „SKO Blog Miesiąca”

 

W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje  działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 10 w rankingu „Najpopularniejszych blogów”. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów.

 

Konkurs przeznaczony jest dla szkół, które prowadzą bloga szkoły oraz posiadają rachunek SKO Konto dla Szkoły. Aby wziąć udział w konkursie powinny:

- opisywać na blogu prawdziwe wydarzenia związane z realizacją SKO w danej szkole,

- zamieszczać na blogu minimum 5 wpisów miesięcznie, których celem jest promocja idei przedsiębiorczości oraz propagowanie działań związanych z programem SKO.

 

W każdym miesiącu od września do czerwca przyznawane są laptopy, gadżety SKO. 

 

Konkurs „Pytanie na Szkolnych Blogach”

 

 Mogą brać w nim udział wszystkie dzieci do 13. roku życia.  Na Blogu SKO regularnie publikowane jest pytanie z zakresu podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Poziom trudności pytania jest adekwatny do możliwości dzieci w wieku szkolnym. Zwykle pytanie odnosi się do informacji publikowanych w materiałach edukacyjnych SKO. Celem konkursu jest skłonienie dzieci do aktywnego zgłębiania wiedzy i odkrywania kolejnych tajników świata finansów.

 

Formuła konkursu jest bardzo prosta. Pięć osób, które najszybciej udzielą poprawnych odpowiedzi na pytanie zadane na platformie Szkolne Blogi, otrzyma drobne upominki rzeczowe z logotypem SKO. Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem e-mail sko@pkobp.pl do 24 godzin od momentu publikacji pytania konkursowego na platformie SzkolneBlog.pl. Wyniki rywalizacji ogłaszane są w serwisie Szkolne Blogi, w terminie do 4 dni roboczych od dnia zakończenia Konkursu.

 

 

 img

33
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 13
  • 12
Komentarze