16.03.2020

Lekcje online.

Ciekawe zadania dla klas 0 - III.

 

Praca zdalna z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy Was

do samodzielnej pracy w domu i wykorzystania edukacyjnych zasobów internetu.

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu:

 

Aby wykonać zadanie z wybranej platformy kliknij w logo strony lub słówo TUTAJ

 

 Jedną z ulubionych platform dzieci jest ITO, strona na której znajdziemy niesamowite zadania dla najmłodszych. Są tam zadania typu układanki,  puzzle, czy np. interaktywne kolorowanki,  dzięki którym dzieci z powodzeniem mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo- ruchową,  Dla dzieci, które mają problem z zapamiętaniem literek lub cyfr znajdują się ćwiczenia wspomagające proces uczenia się czytania i liczenia. Nie brakuje także zadań dla dzieci z problemami w komunikacji i rozumienia mowy. Dzięki panelowi piktogramy dzieci mogą zapamiętywać nazwy przedmiotów. Nie brakuje też ćwiczeń wspomagających proces logicznego myślenia.

 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 
 
img
 
DYKTANDA ONLINE Dla wszystkich uczniów, którzy chcą ćwiczyć i utrwalać ortografię polecamy bezpłatną stronę z dyktandami online. Ćwiczenia  skategoryzowane są według trudności ortograficznych i stopnia trudności. Z powodzeniem zatem wykorzystamy je z uczniami młodszymi i starszymi.
 
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
 
 
img
 
Naszym zdaniem doskonałym sposobem na  rozwijanie zainteresowań, poszerzanie słownictwa, czy usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej mogą być interaktywne puzzle. Puzzle to świetne ćwiczenia  korygujące dysfunkcje  wzrokowe i motoryczne.
Pomagają ćwiczyć koncentrację, wydłużanie uwagi, syntezę wzrokowo-ruchową. Takie puzzle mogą być pretekstem do poszerzania i rozwijania słownictwa związanego z wigilią, potrawami, symbolami  Wielkanocy i tradycjami.  Jak samemu stworzyć takie puzzle, nic trudnego. Na platformie znajduje się mnóstwo gotowych puzzli, z których bez zakladania konta można skorzystać. 
 
 
                                                                                          STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
img
 
 
Platforma z gotowymi interaktywnymi ćwiczeniami, w zasadzie z wszystkich przedmiotów do learningapps. Uczniowie znajdą tam ćwiczenia typu memory, wykreślanki, krzyżówki, milionerzy, grupowanie czy połącz w pary. 
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
img
 img

Niesamowita strona do nauki słówek, mowy i rozumienia mowy. Przeznaczona jest przede wszystkim do nauki słówek w różnych językach, ale z powodzeniem możemy ją wykorzystać także w pracy z małymi dziećmi do usprawniania i poszerzania mowy.  Program ba ba dum z pewnością polubią Wasze dzieci.
Naszym zdaniem to wspaniałe narzędzie, które możemy wykorzystać na zajęciach rewalidacyjnych, ale także na logopedii. Program daje nam możliwość wyboru wielu gier od wskazania właściwego obrazka, po np. zapisanie wyrazów, dzieci słyszą też głos lektora wymawiającego poszczególne słowa i głoski. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci natychmiast otrzymują informację zwrotną czy właściwie wskazały odpowiedź.
Aby skorzystać z tych ćwiczeń należy wejść na stronę BA BA DUM.
Dodatkowym atutem gry jest to, że możemy założyć konto, które umożliwi nam monitorowanie postępów uczniów i analizę statystyk.

  
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 img
 
 
 
Polska to lubię, do świetna platforma z materiałami on-line, ale także z mnóstwem metodycznie przygotowanych krat pracy. Wszystkie treści dotyczą Polski i patriotyzmu. Polecamy!
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
 
img
 
 
Jak rozwijać logiczne myślenie, orientację przestrzenną. percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową?
Niezastąpione okażą się ćwiczenia w układaniu tangramu. Może je tworzyć analogowo z wykorzystaniem klocków, ale także interaktywnie.
Polecamy aktywne ćwiczenia działające zarówno na interaktywnej tablicy jak i na tablecie. Do wyboru uczniowie mają kilkadziesiąt różnych kształtów do ułożenia kolorowych obrazków.
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 

img

 
 
Innowacyjna  Szkoła to platforma z niezwykle przejrzystymi i merytorycznie poprawnymi ćwiczenia i zadaniami dla uczniów klasy 1-3 z przyrody, języka angielskiego i języka niemieckiego.
 
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
 
 img
 
Proponujemy też platformę baamboozle. To  bezpłatna platforma, na której z powodzeniem stworzycie świetne testy i quizy. Doskonale sprawdzą się w naszej pracy, ponieważ do pytań możemy dodać ilustracje, co nie jest bez znaczenia, bo jak wiemy w nauczaniu wizualizacja treści jest wskazana.

Jak grać?
Quiz wyświetlamy na aktywnej tablicy lub na projektorze. Klasę dzielimy na 2, 3 lub  zespoły. Odczytujemy pytanie, każda grupa odpowiada, a następnie wizualizujemy odpowiedź. Platforma automatycznie przydziela punkty, które wcześniej przy tworzeniu quizu dla uczniów przydzielamy. Quiz generowany jest automatycznie po dodaniu przez nas pytań i plików graficznych, dodatkowo generuje puste losy, ujemne punkty lub przydział bonusów.

Na platformie mamy opcję ćwiczeń oraz gry. Oferuje nam mnóstwo gotowych, stworzonych przez innych nauczycieli testów i quizów. Platformę pokazujemy podczas naszych szkoleń dla nauczycieli i wiemy, że jest entuzjastycznie przyjmowana, a co najważniejsze nauczyciele wykorzystują ją podczas zajęć
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img
 
 


Matzoo to platforma z matematycznymi zadaniami. Znajdują się na niej ćwiczenia skategoryzowane od klasy 0-8. To bezpłatne interaktywne ćwiczenia. Zachęcamy do ich wykorzystywania.


 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
img
 
 
Niezastąpioną platformą na której dzieci mogą ćwiczyć naukę pisania na klawiaturze, ortografię, uczestniczyć w słownych zabawach i poznawać bajki
         jest PISU PISU.
 
 
        STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img

Warto urozmaicić naszym uczniom zadania, które nawiązując do bieżącej tematyki poprzez nowe technologie, które dodatkowo będą usprawniać dysfunkcje dzieci i wyrównywać ich deficyty.
Pomoże nam z pewnością w tym bezpłatna strona z interaktywnymi ćwiczeniami. Idealnie sprawdzi się podczas zajęć rewalidacyjnych, podczas tych wolnych dni.
Na stronie DIGIPUZZLE, znajdziecie mnóstwo atrakcyjnych ćwiczeń do wykorzystania na interaktywnej tablicy, ale także na tablecie i komputerze. Polecamy!
 STRONA DIGIPUZZLE  ZNAJDUJE SIĘ  TUTAJ
 
img
 
 

Czas dzieci, to strona, na której znajdziecie rozmaite gry edukacyjne dla dzieci. 

STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
 
img
 
Podręczniki z klasą to cykl wczesnoszkolny "My i nasz elementarz - My i nasza szkoła" autorstwa Marii Lorek, Lidii Wolmann i Agaty Ludwy wydany na wolnych licencjach Creative Commons i dopuszczony do użytku szkolnego przez MEN. Właśnie wolne licencje pozwalają na jego swobodne przetwarzanie i stąd zrodziła się idea ogólnodostępnych podręczników interaktywnych. 
www.podrecznikizklasa.pl/podreczniki-interaktywne/ 
 
Obecnie na platformie www.dzwonek.pl  dostępny jest "Interaktywny elementarz z klasą", a już wkrótce zostanie udostępniona "Interaktywna matematyka z klasą".  Dostęp do materiałów przygotowanych przez poznańską Sztukę Uczenia we współpracy z gdańską firmą Learnetic jest całkowicie darmowy. Takie rozwiązania interaktywne Learnetic realizuje już w blisko 40 krajach. To sprawdzone, światowe narzędzia, które pozwalaja na rozwiazywanie atrakcyjnych interaktywnych zadań, ćwiczeń, zagadek, oglądanie materiałów filmowych, symulacji, galerii zdjęć, czy korzystanie z interaktywnego śpiewnika. 
Tutaj dziecko, które jeszcze nie umie czytać wysłucha tekstów literackich, poleceń w ćwiczeniach, a po wykonaniu zadania otrzyma zwrotnie informację dźwiękową o poprawnym rozwiązaniu lub błędzie, oraz na koniec zostanie nagrodzone "radosną gwiazdeczką".
Atrakcją interaktywnych podręczników są zawarte w niektórych tematach piosenki, których dziecko może najpierw posłuchać, potem wyłaczyć wokalistę i ponucić melodię, a na koniec zaśpiewać samodzielnie do podkładu z linia melodyczną. 
 
PLATFORMA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img
 


Świetne kursy i gry online, które wprowadzają do nauki kodowania i programowania, a poza tym rozwijają logiczne myślenie. STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img


 
 
Kolejną,  świetną platformą na której znajdują się gotowe, interaktywne ćwiczenia z każdego przedmiotu, ale istnieje także możliwość  tworzenia własnych zasobów jest platforma wordwall. Dodatkowo na podstawie stworzonych ćwiczeń platforma generuje karty pracy, które możemy  pobrać na komputer i wydrukować.
 

Strona znajduje się TUTAJ
 
img
 
 


Cyberkidz dla dzieci. To bezpłatna strona z grami online, z matematyki, języka polskiego i innych technik szkolnych. 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img
 
 
 
 
Planeta energii, to kolejna strona z ciekawymi interaktywnymi zasobami dla uczniów. Tematyka związana z energią i ochroną klimatu. „Planeta Energii”                to autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z prądu.
 
W ramach programu dzieci dowiadują się, czym jest prąd i skąd się bierze oraz jakie są źródła energii. Poznają też zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania się w pobliżu obiektów energetycznych. Uczą się także, jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska korzystać z energii elektrycznej.
 
 
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
img
 
Strona główna NINATEKA.pl
STRONA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
 
 
img
12
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 3
  • 6
Komentarze