26.10.2021

Kreatywne oszczędzanie cz. 3

Metoda 3 słoików

Trzy słoiki, czyli finanse dla dzieci - Kobieta i Pieniądze

Na czym polega ta metoda?

 przygotujcie  3 słoiki z przyklejonymi do nich opisami: wydatki, datki, oszczędności, a następnie dzielcie między nie otrzymane pieniądze (kieszonkowe, prezenty, zarobione kwoty). Słoiki możecie oczywiście własnoręcznie ozdobić.

Pierwszy słoik WYDATKI służy tak naprawdę do podejmowania przez Was decyzji
o zakupie danej rzeczy. Jeśli czegoś bardzo mocno zapragniecie, musicie mieć świadomość, że wydane pieniądze uszczuplą Wam budżet i że będziecie dłużej oszczędzać na kolejną rzecz.  Ta metoda pozwala  przemyśleć, czy rzeczywiście warto było ruszyć swoje zasoby.

Drugi słoik DATKI to inaczej oszczędności przeznaczone na dobroczynność. Datki są ważną częścią wychowania, bo uczą sztuki dzielenia się, empatii, umiejętności rezygnowania z własnych przyjemności na rzecz potrzebujących i zarządzania swoimi funduszami.

I trzeci słoik OSZCZĘDNOŚCI to czysta nauka oszczędzania. Z tego słoika nie należy wydawać pieniędzy na bieżące zachcianki czy potrzeby, a także wymarzone prezenty, przy czym w tym przypadku należy zacząć od krótkoterminowych celów, aby nie zniechęcić się do tej metody zbierania funduszy. Ten słoik to nauka cierpliwości, ale też ogromna radość po dotarciu do celu.

10
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 0
  • 10
Komentarze