12.10.2011

Projektujemy własne banknoty

Uczniowie klas I - III podczas zajęć plastycznych projektowali własne banknoty. Efekty ich pracy można było podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej. Zanim jednak powstały prace, dzieci staranne przygotowały się do tego zadania ...

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. "Przygody Pana Pieniądza". W zabawowej formie dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi, takie jak: moneta, bilon, banknot, nominał. Wszyscy mieli okazję dotknąć i dokładnie przyjrzeć się pieniądzom.

 

 

DSCN7067.JPGDSCN7073.JPGDSCN7074.JPG

 

 

Wiedzą już  co to jest awers i rewers oraz odróżniają przednią stronę banknotu od odwrotnej. Z zainteresowaniem zobaczyły pokaz slajdów o przygodach Pana Pieniądza, który nie chciał mieszkać ani w przysłowiowej skarpecie, ani w portfelu, ani nawet w sejfie. Dopiero zaniesiony do banku poczuł się bezpiecznie. Tam poznał koleżankę Monetę. Po roku okazało się, że sporo urósł. Dzięki tej historii uczniowie dowiedzieli się też po co jest bank.

 

 

Po takim przygotowaniu wszyscy ochoczo zabrali się za projektowanie własnych banknotów. Efekty można było podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej.

 

 

banknoty.JPG

 

 

Najuważniejszym uczestnikiem warsztatów okazał się Mateusz Olszok z klasy III. Jego projekty były nie tylko bardzo estetycznie wykonane, ale przede wszystkich były bogate w najdrobniejsze szczegóły. Zawierały wszystkie niezbędne elementy.

Zresztą sami zobaczcie:

 

 

mateusz1.jpgmateusz2.jpg

 

 

Mateusz otrzymuje dyplom i nagrodę ufundowaną przez SKO.

BRAWO MATEUSZ !

3
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 2
  • 7
Komentarze