23.03.2014

Pierwszy dzień wiosny w Kośmidrach

Pysznie, zdrowo i kolorowo powitali wiosnę SKO-wicze w Kośmidrach. Zapraszamy na relację z tego wspaniałego, szkolnego wydarzenia.

Uczniowie klasy II razem z wychowawczynią, panią Agnieszką Latosi, przygotowali przedstawienie pt. „Spotkanie z Panią Wiosną”. Na tle pięknej, wiosennej scenografii wystąpili: zbudzony niedźwiedź, słońce,  miesiąc marzec, pani wiosna oraz żabki i bociany. Nie zabrakło również marzanny.

copy4_of_4.jpgcopy_of_8.jpgcopy6_of_1.jpg9.jpg

Po przedstawieniu członkowie Szkolnego Koła LOP opowiedzieli o zasadach udziału w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie”. Przedstawiciele grupy zadaniowej zaprezentowali zasady zdrowego żywienia w oparciu o samodzielnie przygotowaną prezentację pt. "Od tego , co jesz i pijesz zależy, jak długo żyjesz.

11.jpg

 

Po prezentacji odbył się wiosenny turniej klas pod hasłem „Żegnamy zimę, witamy wiosnę!” przygotowany przez członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody oraz SKO.

Zawodnicy - reprezentanci klas - rywalizowali w  siedmiu konkurencjach, zarówno wiedzowych, jak i sprawnościowych. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz rozszyfrowywali hasło. W tych konkurencjach musieli wykazać się wiedzą na temat zmian zachodzących wiosną w przyrodzie oraz zasad zdrowego stylu życia.

W konkurencjach sprawnościowych uczniowie musieli wykazali się sprytem podczas obierania mandarynki w parach, szybkością i zręcznością przy przenoszeniu śnieżynek słomką.

12.jpg15.jpg

Każda klasa gorąco dopingowała swoich zawodników. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Liczył się każdy zdobyty dla klasy punkt, a przygotowane nagrody były bardzo atrakcyjne. Niezawodne mamy i tym razem popisały się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu nagród.

Zobaczcie sami. Było o co walczyć!

19.jpg

Za I miejsce - owocowe drzewo, przygotowane przez panią Danutę Szafraczyk.

tn_DSCN5949.JPG

Za II miejsce - owocowy motyl i fontanna gorącej czekolady przygotowane przez panią Renatę Paruzel.

18.jpg

Za III miejsce - uśmiechnięta galaretka z owocami i dzbanek koktajlu owocowego.

Aby tradycji stało się zadość, po zakończeniu rozgrywek cała szkoła, w barwnym korowodzie i w promieniach wiosennego słońca, udała się nad rzekę utopić marzannę – symbol odchodzącej zimy.

21.jpg24.jpg25.jpg

A tak cieszyli się i ucztowali zwycięzcy wiosennego turnieju:

tn_DSCN5958.JPGtn_DSCN5962.JPGtn_DSCN5963.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 2
  • 11
Komentarze