26.10.2011

Książeczki dla pierwszaków

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I. W obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej pierwszaki złożyły ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania na uczniów. Podczas ślubowania odbyło się też przyjęcie pierwszaków do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności.

Pasowanie na ucznia to jedna z najważniejszych uroczystości w tradycji naszej szkoły. Najmłodsi uczniowie przygotowują się bardzo starannie do tego wydarzenia już od pierwszych dni nauki w szkole.

 

Dzisiaj w odświętnie udekorowanej sali pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności. W gronie uczniów naszej szkoły powitali pierwszaków uczniowie klasy II i III oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.  Na zakończenie części artystycznej uczniowie klasy I złożyli ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kośmidrach. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy nowo pasowany uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom oraz drobne upominki przygotowane przez kolegów z klasy II i III.

 

Ślubowanie to tradycyjnie czas przyjęcia pierwszaków do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności. Opiekun SKO – p. Iwona Kępa wręczyła  uczniom książeczki SKO, wyjaśniła zasady udziału w konkursach organizowanych przez SKO oraz zachęcała do oszczędzania. Specjalnie na tę uroczystość uczniowie klasy II i III przygotowali piosenkę "SKO to jest to".

 

 

DSCN7177.JPG

 

DSCN7226.JPG

 

DSCN7258.JPG

 

 

 

DSCN7283.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 13
  • 11