17.12.2020

Przedsiębiorczość.

W ramach realizacji celów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, uczniowie kl. VIII wzięli udział w programie ,,Otwarta firma".

Program ,, Otwarta firma” 2020 r.

                W dniu 10.12.2020 r. nasza szkoła wzięła udział w programie ,, Otwarta firma” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczniowie klasy 8 uczestniczyli online w spotkaniu z pracownikiem firmy  Met Life. Prowadząca zajęcia konsultantka to pochodząca z Kazachstanu absolwentka SGH oraz Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie spotkania zapoznała uczniów z tematem ,,Decyduję o sobie, gromadzę osobisty kapitał”. Zajęcia poruszały zagadnienia: rozwijania  kompetencji pracowniczych, poznania własnych zasobów, wyboru zawodu oraz  zdobywania doświadczenia poprzez wolontariat.

           Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

                Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

 

Tekst: Izabella Arendarska

img

 

2
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 17
  • 19
Komentarze