27.03.2012

Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz świąteczny , czyli skąd się bierze zysk...

 

      21 marca 2012 r. w dniu zebrania z rodzicami odbył się, na korytarzu gimnazjum w Brąchnowie, kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez 8 uczniów (w ramach projektu klas drugich pod nazwą „Kiermasz świąteczny, czyli skąd się bierze zysk.”). Organizatorami tego przedsięwziecia były: nauczycielka techniki i opiekun SKO.

Uczniowie w czasie zajęć dodatkowych, przygotowywali biznes-plan, reklamę w postaci ulotek, plakatu oraz wykonywali ozdoby tj.: jajka wielkanocne, zajączki i kurczaczki z gipsu, palmy itp. oraz piekli pierniki. Wcześniej zostały zakupione potrzebne materiały za kwotę 55,30 zł.

    W dniu kiermaszu uczniowie udekorowali świątecznie stoisko, sami ustalili cennik, według którego wybrane osoby sprzedawały rodzicom i nauczycielom swoje wyroby, przed i po zebraniu. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 168,00 zł. Po odliczeniu kosztów, zysk wyniósł 112,70 .

    Pieniądze, które udało nam się zarobić, wpłacone zostały na książeczkę zbiorczą PKO i również przeznaczone będą na potrzeby szkoły oraz na upominki dla uczniów zaangażowanych w ten kiermasz.

 copy4_of_zd1.JPG copy4_of_zd2.JPG

copy4_of_zd3.JPG copy3_of_zd4.JPG

copy2_of_zd5.JPG  copy_of_zd6.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 4
  • 6