21.02.2012

Tydzień z LOKAT(k)Ą - wtorek

Z lokatą na TY

W drugim dniu Tygodnia z LOKAT(k)Ą  przedstawiamy pojęcia bankowe dotyczące lokat t.j. rodzaje lokat, w jaki sposób można założyć lokatę, co to jest kapitał oraz odsetki? Wspólnie z uczniami definiowaliśmy podstawowe pojęcia. Przedstawiliśmy rodzaje lokat w banku PKO BP wraz ze sposobem dopasowania lokat do własnych potrzeb!! Żyrafa Lokatka dzielnie nam pomagała, zachęcając do czytania i poznawania nowych pojęć. Również pracownicy szkoły oraz rodzice dzieci mają okazję zapoznać się z produktami Banku PKO.

 

P22002961640x480.JPG

 

Zdobyte wiadomości można utrwalać przez najbliższe dni korzystając z gazetek. Przypominam, iż w piątek odbędzie się konkurs, z nagrodami, dotyczący pojęć bankowych prezentowanych przez Lokatkę!!!

 

2dzie640x480.jpg

 

Najaktywniejsi uczniowie otrzymali zakładki z planem lekcji od SKO.

 

2dzie1640x480.jpg

 

W trakcie przerw międzylekcyjnych, w celu uatrakcyjnienia poznawania pojęć ekonomicznych słuchaliśmy piosenek z płyty "Śpiewaj z nami", która była dołączona do poradnika Brawo Bank. Oczywiście główny przebój to piosenka Żyrafa Lokatka oraz SKO to jest to!!

Przypominam o konkursie : Najlepiej oszczędzającego  ucznia, w czasie trwania tygodnia z LOKAT(k)Ą. Osoba, która wpłaci na książeczkę SKO najwyższą kwotę otrzyma nagrodę od  SKO.

Jutro również z tymi utworami i Żyrafą LOKAT(K)Ą spotykamy się na przerwach. ZAPRASZAMY .....

27
Dodaj Komentarz
  • 28
  • 16
  • 23
Komentarze