22.02.2012

Tydzień z LOKAT(k)Ą - środa

Dużo się dzisiaj działo .....

W dniu dzisiejszym nasza żyrafa Lokatka spotkała  się z innymi maskotkami. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje maskotki żyrafy. Duże, mniejsze i najmniejsze maskotki żyrafki towarzyszyły nam w trakcie edukacji ekonomicznej na szkolnym korytarzu. Uczniowie odpowiadali na pytania Lokatki przygotowując się do konkursu finałowego, który odbędzie się w piątek. Najładniejsze maskotki nagrodzono brawami oraz upominkiem od SKO. Była to duże stado (rodzinka) żyraf.

 

P2220278.JPG

 

Najładniejsza maskotka.

 

roda1640x480.jpg

 

Lokatka  zasiadła w szkolnych ławach wraz z pierwszoklasistami!! Na lekcji, korzystając m.in. z materiałów promocyjnych otrzymanych od banku PKO BP, uczniowie poznawali świat Finansów!! Uczniowie z chętnie odpowiadali na pytanie o finanse, budżet domowy, pieniądze, oszczędzanie rozwiązując wspólnie z Lokatką krzyżówki oraz rebusy dotyczące omawianych pojęć.

 

klasa1640x480.jpg

 

 

Bardzo podobała się im lekcja z Lokatkę - taka miła i radosna, przyjemnie w takim towarzystwie poznawać nowe pojęcia. Z żalem żegnali Lokatę na koniec lekcji.

 

 

Lokatka odwiedziła szkolną czytelnię i bibliotekę. Przekazała dla uczniów materiały promocyjne z Banku PKO BP m.in. poradnik ekonomiczny dla dzieci.

 

 

Następnie nasza LOKATKA zawitała do świetlicy szkolnej. Uczniowie przebywając  w czasie wolny od zajęć również pogłębiają swoją wiedzę ekonomiczną.Tu również zostawiła materiały edukacyjne dla uczniów.

 

swietlica4640x480.jpg

 

Pracowity dzień LOKATKI kończy się wizytą w pracowni komputerowej, gdzie uczniowie w ramach koła komputerowego przeglądają strony www Banku PKO BP oraz wchodzą na szkolne blogi. Lokatka zachęca ich do pogłębiania wiedzy z zakresu oszczędzania.

 

P2220308640x480.JPG

 

A jutro przypominamy o zbiórce baterii, nakrętek, makulatury, tonerów. Rozstrzygniemy również kolejny konkurs na Najlepszą  Waszym zdaniem pracę plastyczną.

ZAPRASZAMY - gdy usłyszycie tak jak dzisiaj piosenkę "SKO to jet to" to sygnał na kolejny dzień nauki i zabawy z LOKATKĄ oraz SKO.

 

15
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 2
  • 4
Komentarze