23.02.2012

Tydzień z LOKAT(k)Ą - czwartek

Było zabawnie, ciężko i ...

... pracowicie!!!

 

Czwarty dzień realizacji projektu edukacyjnego p.n. Tydzień z LOKAT(k)Ą to spotkanie przy naszych pracach plastycznych przedstawiających żyrafę Lokatkę w takt piosenki "SKO to jest To". Wspólne z uczniami odśpiewaliśmy powtórnie refren oraz pierwszą zwrotkę piosenki. W tym radosnym nastroju przed uczniami nie lada wyzwanie, a mianowicie wybór ich zdaniem najładniejszej pracy plastycznej. Autorzy prac przyprowadzili swoich kolegów, by głosować na ich pracę. Była fajna zabawa, bo prace są przepiękne. Wspólny wybór najlepszej pracy dostarczył wielu emocji.

P2220289640x480.JPG

 

Po burzliwej dyskusji większość uczniów opowiedziała się za pracą Gabrysi W. z klasy 3b i to ona otrzymała nagrodę publiczności w postaci maskotki od SKO. Jeszcze raz gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu. Oczywiście w trakcie wyboru najpiękniejszej pracy przypominaliśmy o informacjach zawartych na naszych gazetkach, bo już jutro konkursy i quizy z LOKAT(K)Ą.

 

copy_of_konkurs640x480.jpg

 

Po zabawie czas na pracę. Lokatka osobiście przyjmowała surowce wtórne, które uczniowie i rodzice przynosili do szkoły. W ramach naszego projektu, w  tygodniu z Lokatką, nasililiśmy akcję zbiórki surowców wtórnych oraz materiałów, których nie należy wyrzucać do śmieci. Wspomnieliśmy również o ekośmieciach, które  należy zdawać w sklepach ze sprzętem AGD w Chociwlu.

copy_of_baterie640x480.jpg

 

Napis SKO ze zużytych baterii. W tym tygodniu zebraliśmy ok. 3,5 kg baterii.

Lokatka sprawdzała czy są "dobre".

 

nakretki640x480.jpg

 

Nakrętki plastikowe przynoszone przez uczniów (ok. 55 kg). Lokatka z uznaniem waży nakrętki.

 

P2220276640x480.JPG

 

Zużyte tonery od drukarek oddane zostaną do recyklingu. Zebraliśmy, w tym tygodniu, razem z Lokatką 15 sztuk.

 

P2220311640x480.JPG

 

 

Makulaturę rodzice często przywozili samochodami, gdyż była ona za ciężka dla ucznia. Lokatka nie była w stanie jej udźwignąć! Zebraliśmy w tym tygodniu 250 kg. Zbieraliśmy również puszki aluminiowe ( dwa worki - ok. 9 kg). Akcję zbiórki surowców wtórych oczywiście prowadzimy przez cały rok szkolny.  Zachęcamy uczniów do oszczędności, pozyskiwania pieniędzy oraz ochrony środowiska naturalnego. "Ciężki" dzień miała dzisiaj LOKAT(k)A, lecz jest bardzo zadowolona z efektów zbiórki. Tak trzymać!!

 

A jutro ....

 

... konkursy ,quizy i zabawy z Lokatką na zakończenie Tygodnia z LOKAT(k)Ą. Wiele nagród czeka na Was.

 

ZAPRASZAMY!!! Oczywiście rozpoczniemy od piosenki SKO to jest to!!

Będzie również piosenka o Lokatce :)

 

 

 

 

25
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 9
  • 7
Komentarze