05.10.2015

Październik miesiącem oszczędzania

i nagradzania

test

Każdego roku uczniowie ze szkoły w Chociwlu uczestniczą w ogólnopolskim „Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności”. Jego celem jest edukacja ekonomiczna dzieci w zakresie różnych form oszczędzania oraz wyrobienie w nich nawyku świadomego oszczędzania. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do niego po raz 23.

2 października odbył się apel, na którym opiekunowie SKO podsumowali ubiegłoroczną edycję konkursu – 2014/2015. Działania SKO w Chociwlu zostały ocenione najwyżej w regionie zachodniopomorskim, a nasza szkolna kasa zdobyła I miejsce spośród 35 innych szkolnych kas. Nagroda pieniężna w wysokości 3 tys. zł została przeznaczona na zakup nagród rzeczowych. Aktywni członkowie SKO otrzymali na forum szkoły między innymi: encyklopedie, słowniki, teleskop, gry logiczne, deskorolki, kaski, piłki, radia, słuchawki, akcesoria komputerowe.

„Pieniądze szczęścia nie dają – być może, lecz kufereczek stóweczek – daj Boże.”

Tak przed laty śpiewali Danuta Rinn i Bogdan Czyżewski.  Nie trzeba jednak zbierać pieniędzy do kuferka. Wystarczy grosze, złotówki i stówki wpłacać na szkolną książeczkę SKO.

test

test

45
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 15
  • 13
Komentarze