31.10.2011

"Październik miesiącem oszczędzania"

Oszczędzanie to nie taka łatwa sprawa.  To umiejętność, której uczymy się od najmłodszych  lat. W naszej szkole uczniowie wypracowali już pewne formy oszczędzania, które kontynuują z roku na rok. Nie tylko wspaniale oszczędzają wpłacając pieniądze na książeczki SKO, ale także dodatkowo pozyskują pieniądze w różnego rodzaju akcjach.

Popularyzacja SKO i PKO

Tegoroczną edycję konkursu rozpoczęliśmy z nowym logo SKO. Na ściennej gazetce SKO, obok plakatów propagujących oszczędzanie, pojawiło się również zmienione logo (http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-chociwel/nowe-logo-nowy-konkurs). Jednocześnie został ogłoszony konkurs plastyczny na wykonanie dowolną techniką plastyczną znaku SKO z „uśmiechem”. Do opiekunów SKO wpłynęło  67 ciekawych prac.

 

lubowanie3640x480.jpg

Do grona SKO-owiczów dołączyli w październiku nowi członkowie – pierwszoklasiści. Zgodnie ze zwyczajem szkoły na uroczystości ślubowania wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali od opiekunów SKO swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe. Zachęciliśmy także dzieci i rodziców do włączenia się do konkursu oszczędzania, którego organizatorem jest bank PKO BP.

Do oszczędzania należy zachęcać, dlatego też ogłosiliśmy konkurs na Mistrza Oszczędzania i Najlepszą(Najoszczędniejszą) klasę. W miesiącu październiku tytuł ten zdobyła klasa III A (1900,00 zł), natomiast Mistrzem został Marek W. z klasy IIc.

copy_of_PA260094.JPG

 

Zainteresowaniem cieszył się happening szkolnej kasy promujący oszczędzanie. Podczas przerw na szkolnym korytarzu uczniowie skandowali hasła propagujące ideę oszczędzania, podawali sposoby na oszczędzanie nie tylko pieniędzy. Swoje propozycje przyklejali na kolorowych karteczkach do tablicy. Najciekawszy sposób na oszczędzanie wody (zbieranie wody deszczowej w ogródku i podlewanie nią roślin) został nagrodzony gromkimi brawami i nagrodą.

Promujemy oszczędzanie dzieci w SKO, a dorosłych w PKO BP. Spodobała nam się oferta banku „Wygraj milion lub jeden z 20 samochodów”. Chcieliśmy, by jej szczegóły poznali pracownicy szkoły oraz rodzice przekazując im ulotki reklamowe lub kierując na strony banku  PKO BP

 

copy_of_lokata_milion_519x330_v3.jpg

Zarabiamy

W październiku przeprowadziliśmy kilka akcji zarobkowych. W ramach programu „Jem kolorowo” czwartoklasiści sprzedawali smaczne jabłka ze swoich ogródków. Zarobili i zachęcili do spożywania owoców.

copy_of_P9300020.JPG

Członkowie SKO z chęcią oferowali też do nabycia dynie ozdobne. Otrzymaliśmy je za darmo, a sprzedawaliśmy za niewielkie kwoty. Więcej było chętnych niż dyni. Za rok przygotujemy się lepiej.

kiermaszdyniowy1640x480.jpg

W ramach obchodów 11. Dnia (tygodnia) Papieskiego uczniowie sprzedawali przepyszne kremówki papieskie. Dochód został przekazany dla dzieci z Domu Dziecka w Stargardzie.

 

Oszczędzamy środowisko – my uczniowie i lokalna społeczność

Zawsze jesteśmy Eko!. Zaczęliśmy od Święta Drzewa. Współpraca z Nadleśnictwem układa nam się doskonale. Zawsze wielokrotnie odwiedzają nas pracownicy lasu.

copy_of_PA110050.JPG

Tym razem nacisk położyli na ochronę drzew i potrzebę zbierania makulatury. Przez cały październik uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice i przyjaciele szkoły przynosili ogromne ilości makulatury. Zebraliśmy jej ponad 3 tony.

Makulatura.jpg

Oprócz makulatury wszyscy włączyli się do zbiórki puszek aluminiowych, zużytych tonerów, kartridży.

tonery3640x480.jpg

Nawet w sklepach znalazły się pojemniki na stare baterie.

baterie640x480.jpg

 

Oszczędzamy również wodę i energię w szkole. Przy kranach i włącznikach światła w całej szkole znalazły się nalepki z nowym logo SKO przypominające o tym !! Więcej czytaj na http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-chociwel/oszczedzamy-wode-energie-z-sko

Padziernikmiesiacemoszczdzania.jpg

W wyniku październikowych akcji na zbiorczej książeczce SKO znalazła się kwota 10658 zł tj. około 24 % kwoty zebranej w ubiegłym roku szkolnym!!! Również ilość członków SKO zwiększyła się o 7 % !
2
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 4
  • 9
Komentarze