08.05.2018

Dzień Ziemii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

       22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi – dzień przyrody. W związku z tym w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu postanowiono w sposób szczególny zaakcentować ten fakt. Samorządy Uczniowskie wcześniej zaproponowały kolegom i koleżankom, aby był to dzień kolorów.  Kolory miały symbolizować barwy jakie spotykamy na naszej planecie: kolory kwiatów, barwę ziemi, kolor nieba, wody i trawy. Ponadto zaproponowaliśmy klasom, żeby ze środków klasowych zakupić pelargonie, które posadzimy przed szkołą. Celem akcji jest kształtowanie postaw ekologicznych i troski o najbliższe środowisko.

            Jako społeczność szkolna spotkaliśmy się na apelu. Zaprezentowaliśmy krótkie hasła ekologiczne jak: segregujmy śmieci, sadź i dbaj o rośliny, nie zwalczaj zwierząt dziko żyjących, nie pal w piecach byle czym, zbieraj makulaturę, unikaj jazdy samochodem, a więcej chodź lub korzystaj z roweru, itp.   Została również podsumowana zabawa „Dzień kolorów”. Wszyscy wywiązali się znakomicie. Uczniowie ubrani byli w koszulki o ustalonych kolorach i każda klasa zakupiła kwiaty by ukwiecić teren wokół szkoły. Do akcji dołączyła się dyrekcja i administracja. Brawo! Niespodziankę sprawiła klasa IVb, której wychowawczynią jest pani Anna Jachurą. Z własnej inicjatywy uczniowie przygotowali plakaty dotyczące ekologii i  „Dnia Ziemi”. Docenił to Samorząd Uczniowski SP wręczając gospodarzowi klasy słodki poczęstunek. 

            Spotkanie zakończyliśmy posadzeniem pelargonii do skrzyń, które ustawiliśmy  wokół szkoły. Każda klasa ma swoją skrzynię z kwiatami. Sądzimy, że posadzone kwiaty  będą cieszyły nasze oczy, aż do późnej jesieni. Była to dobra lekcja z zakresu ekologii dla nas wszystkich. Właściwa edukacja młodego pokolenia, daje duże szanse ratowania Ziemi przed niszczeniem.

1
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 9
  • 1
Komentarze