01.11.2011

Konkurs na opowiadanie o oszczędzaniu.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów kl IV-VI. Wszystkie prace są bardzo ciekawe i postaramy się je zaprezentować na blogu.

Oto pierwsze opowiadania.

Moja Pusia

 

Mała Ania marzyła o piesku. Postanowiła go kupić. Zaczęła zarabiać i zbierać pieniążki do skarbonki. Co miesiąc otrzymywała kieszonkowe od rodziców, którego nie wydawała. Pomagała babci w porządkach, robiła zakupy, za co otrzymywała jakieś pieniążki. Z chęcią wykonywała wszystkie powierzone obowiązki i zarobione pieniądze wkładała do swojej świnki - skarbonki. Pewnego dnia dowiedziała się, ze w szkole powstało SKO, zapisała się do tej szkolnej kasy i zgromadzone pieniążki wpłaciła na książeczkę. Brakowało jej jeszcze dużo, ale zaproponowała rodzicom, że będzie oszczędzać w domu: prąd czyli gasić światło, wodę czyli zakręcać wodę podczas mycia zębów, brać krótszy prysznic, jedzenie czyli nakładać sobie tyle ile zje, ciepło czyli zamykać drzwi na dwór. Rodzice zauważyli, że rachunki są mniejsze i ta różnicę małej Ani wypłacili.

Pewnego dnia Ania zobaczyła w telewizji program o zwierzętach w schronisku. Schronisko znajdowała się niedaleko od jej domu. Pojechała tam z rodzicami i dostała wymarzonego pieska, chciała zabrać wszystkie bo były takie biedne. Jednak rodzice na to nie pozwolili, więc zaoszczędzone pieniążki przeznaczyła na kocyki i pokarm, dla piesków ze schroniska.

J.P.

3
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 9
  • 15
Komentarze