25.05.2017

Szklana wycieczka do Krosna i okolic

O tym, jak uczyliśmy się planować wycieczkowe wydatki...

27 kwietnia nasi młodsi SKO-wicze wybrali się na "szklaną" wycieczkę do Krosna i okolic. Odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła (CDS) i ruiny w Odrzykoniu.

Deszczowa aura nas nie rozpieszczała, ale na nas nie ma mocnych! Najpierw przemknęliśmy  kolejką po mokrych ulicach Krosna. Kolejnych kilka godzin spędziliśmy w CDS.  Tam przyglądaliśmy się pracy hutników wytapiających szkło i z zachwytem patrzyliśmy, jak powstają szklane cudeńka. Zanim zaczęliśmy zwiedzać kolejne pomieszczenia Centrum, namalowaliśmy piękne obrazki na szkle oraz wybiliśmy pamiątkowe medale. Wielu z nas zauważyło, że podobnie jak medale wybija się ozdobne monety.

A skoro mowa o pieniądzach...  Jak na SKO-wiczów przystało, uczyliśmy się racjonalnie wydawać oszczędności. W sklepie przy CDS przeliczaliśmy zaskórniaki, szacowaliśmy wydatki, robiliśmy zakupy. To była  dobra lekcja gospodarności!

Potem obiadek i...jazda na Odrzykoń! Tamtejsze ruiny i krążąca o nich legenda o rozbójniku łupiącym okoliczne wsie trochę nas zatrwożyły. Zdecydowanie lepiej jest oszczędzać w SKO!!! Szkoda, że słynny Zbój o tym nie wiedział... 

Wróciliśmy wieczorem. I choc ciągle padał deszcz, nasze buzie były rozpromienione (niektóre troszkę zaspane). Wycieczka była super!!!

 imgimg

imgimg

7
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 1
  • 5
Komentarze