13.04.2015

PING-PONGOWE SUKCESY DZIECI Z BOLMINA

W ostatnich dniach marca na arenach tenisa stołowego województwa świętokrzyskiego odbyło się kilka ważnych imprez i zawodów. Wśród uczestników tychże zawodów nie mogło zabraknąć uczniów Szkoły Podstawowej w Bolminie dla których tenis stołowy stał się prawdziwą pasją.

W dniu 17 marca 2015 r. na hali sportowej w Bilczy odbyły się eliminacje wojewódzkie IX Memoriału im. Andrzeja Grubby.

W tym roku uczniowie nasze szkoły w składzie: Piotr Stalmasiński, Norbert Nawrot, Michał Górnicki oraz Damian Krzeszowski zdobyli trzecie miejsce ustępując tylko o jeden punkt zwycięskiej drużynie z Porzecza. Piotr Stalmasiński uzyskał tutył najlepszego zawodnika tego turnieju. Piotrek w pełni zasłużył na to miano, ponieważ nie przegrał ani jednego pojedynku, a nawet żadnego seta!

Jako Mistrzowie Gminy chłopcy z Bolmina reprezentowali Gminę Chęciny podczas kolejnych zawodów - półfinału wojewódzkiego, który odbył się 23 marca w Busku-Zdroju. Nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, bezapelacyjnie zdobyli I miejsce, kwalifikując się do finału wojewódzkiego. Szkołę w Bolminie reprezentowali: Piotr Stalmasiński i Norbert Nawrot.

Następną imprezą o randze wojewódzkiej był VII Powiatowy Harcerski Turniej Tenisa Stołowego, który odbył się 28 marca w Gnieździskach. W turnieju uczestniczyło ośmiu reprezentantów SP Bolmin, którzy zajęli wszystkie pierwsze i drugie miejsca! Również w punktacji drużynowej Bolmin okazał się najlepszy zdobywając komplet punktów.