15.02.2011

Nasze SKO w PG nr 30 w Białymstoku

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Dlatego nasza szkoła wdraża idę oszczędzania wśród swoich wychowanków. W naszej szkole już od kilku lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie naszej szkoły  są członkami SKO.Nasza szkoła bierze udział w konkursie pod hasłem: Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO”. Celem konkursu jest wyrobienie u młodzieży nawyku świadomego oszczędzania, przygotowanie do korzystania z usług banku oraz edukacja ekonomiczna. Uczniowie  uczą się systematycznego oszczędzania, poznają prawdziwą wartość pieniądza Uczniowie naszej szkoły uczą się również oszczędzać i dbać o środowisko i swoje zdrowie. W związku z powyższym przeprowadzanych jest szereg akcji pogadanek i zajęć, które dotyczą tej tematyki.

 

sko8.bmp

1
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 2
  • 4
Komentarze