15.11.2019

PAMIĘĆ I SPORT

I MEMORIAŁ WALDEMARA BORYSA

16 listopada sala sportowa Szkoły Podstawowej im. generała Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach gościła zawodniczki i zawodników, uczestników I Memoriału Waldemara Borysa, którym upamiętniliśmy śp. Waldka, naszego Kolegę, działacza sportowego, człowieka związanego z UKS – em Białobrzegi i tenisem stołowym na Podlasiu. Na nasze zaproszenie odpowiedziało i wzięło udział w turnieju aż 145 zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego: 90 w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych oraz 55 w kategorii OPEN. Najlepszymi w tenisowym maratonie w kategorii 2008 i młodsi okazali się Maria Skarżyńska (Żak Pisanica) i Kacper Perkowski (ATS Białystok), w tej kategorii do finału dotarł Karol Szeszko (UKS Białobrzegi), który zajął drugie miejsce. W kategorii 2005 – 2007 zwyciężyli Urszula Ryżewska (GOKSiT Suchowola) i Stanisław Krutul (ATS Białystok). W kategorii OPEN tryumfował Robert Karniej z Olecka, który pokonał Marka Krymskiego z Grajewa. Trzecie i czwarte miejsce zajęli Patryk Urban i Piotr Paul z UKS – u Białobrzegi. Turniej został zorganizowany przez: UKS Białobrzegi, Szkołę Podstawową im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białobrzegach i Gminę Augustów. Sędzią zawodów był pan Zbigniew Bobryk (Żak Pisanica). Zawody uświetnili swoją obecnością panowie Jerzy Mazur (Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego), Eugeniusz Skibniewski (poprzedni Prezes POZTS - u), Artur Kuryło (Prezes UKS - u Białobrzegi). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i współorganizatorom turnieju. Szczegółowe wyniki zawodów w zakładce SPORT.