18.01.2020

Klasy z empatią

Uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w akcji „Klasa z empatią”, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego.

Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości na temat mutyzmu selektywnego, jako zaburzenia o podłożu lękowym.
W listopadzie i grudniu wychowawcy przeprowadzili lekcje, podczas których uczniowie opowiadali o swoich lękach, sposobach radzenia sobie z nimi oraz gdzie i u kogo możemy znaleźć pomoc. Szukaliśmy pomysłów, jak możemy wspierać się nawzajem. Dyskutowaliśmy również o roli wysyłania do siebie pozytywnych komunikatów, o tym jak ważne jest to, aby mówić innym pozytywne rzeczy, które motywują wszystkich do bycia lepszym. Uzmysłowiłyśmy, jakie rany zadaje przemoc słowna i jakie niesie za sobą konsekwencje.
Uczniowie chętnie przystąpili do zadań i bezkonfliktowo pracowali w grupach, dbając jednocześnie o zachowanie miłej i serdecznej atmosfery. Efektem podjętych działań było zwiększenie u uczniów świadomości bycia empatycznym i życzliwym wobec drugiego człowieka oraz integracja klas.
Otrzymaliśmy certyfikaty „Klasa z empatią”.
Dziękuję i gratuluję wszystkim zaangażowania oraz osiągniętych wyników.
Martyna Pendzich, koordynator akcji

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Brak dostępnego opisu zdjęcia.Obraz może zawierać: co najmniej jedna osobaObraz może zawierać: tekstBrak dostępnego opisu zdjęcia.

 
2
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 8
  • 5
Komentarze