05.06.2019

Bajkowa rozprawa w Sądzie Rejonowym

W ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości pracownicy Sądu Rejonowego w Słupsku zorganizowali edukacyjną rozprawę pokazową, w której Czerwony Kapturek i Babcia wystąpiły przeciwko oskarżonemu WilkowiDzieci mogły posłuchać: aktu oskarżenia, mowy obrończej, wyjaśnień oskarżonego oraz zeznań Gajowego, Babci i Czerwonego Kapturka.

Wilk został oskarżony o próbę zabójstwa, lecz do winy się nie przyznał. Zaprzeczał, że był w domu Babci i próbował ją zjeść. W sprawie kluczowe były zeznania Gajowego, który uwolnił Babcię i Czerwonego Kapturka z brzucha oskarżonego. Po udaniu się składu sędziowskiego na naradę, uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z przebiegu procesu. Były pytane o znajomość pracy sędziego i prokuratora.

Sąd, ku zaskoczeniu niektórych, ustalił, że brak wystarczających dowodów przeciwko oskarżonemu i Wilk został uniewinniony. W ten sposób mogliśmy się przekonać, że zasada domniemania niewinności działa na korzyść oskarżonego, bowiem nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na jego korzyść.

Przebieg bajkowej rozprawy zrobił na nas duże wrażenie i chętnie skorzystaliśmy z możliwości sfotografowania się z uniewinnionym Wilkiem, który został prawdziwą gwiazdą rozprawy.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 2
  • 4