06.05.2013

Bardzo dawno temu...

Witajcie! Chwilę to trwało, ponieważ materiałów na temat historii SKO w naszej szkole jest mnóstwo i trzeba ogarnąć, ale już wiem na pewno, że jest się czym pochwalić! Otóż historia działalności naszej szkoły w SKO trwa od roku...1947!!! I trwała przez prawie 46 lat z naprawdę imponującymi wynikami! Porządkuję teraz informacje z wszystkich naszych szkolnych kronik, zbieram informacje od osób, które w tych wszystkich latach zajmowały się z ogromnym poświęceniem koordynowaniem SKO (jedna z nich, pani Ewa Franiuk-Kowieska wciąż jest nauczycielem w naszej szkole i skarbnicą wiedzy na ten temat), skanuję zdjęcia i wycinki prasowe, by się nimi z Wami podzielić. Oj, tak, tak, pisano o nas wiele razy w ówczesnej prasie w związku z SKO i wieloma innymi fantastycznymi akcjami, zarówno lokalnymi, jak i ogólnokrajowymi. Pewne rzeczy sama dość dobrze pamiętam, ponieważ jestem absolwentką naszej 'Dwudziestki Siódemki' i niewątpliwie rozpiera mnie duma, że i moja skromna osoba miała w tych sukcesach jakiś mały udział ;-))))))

Na początku lat 90-tych nastąpiła przerwa w naszej działalności w SKO. Dziś zapisujemy swoją nową kartę w historii polskich Szkolnych Kas Oszczędności. Być może choć trochę uda nam się przywołać ducha tych pięknych lat, kiedy nie wszystko było takie proste i dostępne jak dziś, a jednak udawało się zrobić wiele wspaniałych rzeczy. Tego nam z całego serca życzę!

Pozdrawiam majowo! Czekajcie cierpliwie na fotki i wycinki prasowe oraz więcej 'historycznych' szczegółów ;-)))))

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 18
  • 2