01.01.2018

Spotkanie z dietetykiem

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku w ramach programu profilaktyki nadwagi i otyłości „Uwaga nadwaga”gościliśmy w naszej szkole specjalistkę w dziedzinie żywienia, panią mgr inż. Beatę Mazurek z Centrum Dietetycznego NaturHouse w Chełmie. W zajęciach tych udział wzięli zaproszeni rodzice oraz uczniowie z klas gimnazjalnych naszej szkoły.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu. Formą zajęć był interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania.

Podczas prelekcji p. Beata szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie istotnych dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi. Specjalistka wskazywała jak ważną rolę w naszej diecie mają warzywa i owoce, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. Pani dietetyczka podkreśliła, że dla prawidłowej pracy naszego organizmu niezbędne jest wypijanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a nie jak to często bywa słodkich napojów. Wskazała rolę jaką odgrywa zbilansowana dieta w profilaktyce wielu chorób a także jaki ma wpływ na koncentrację i zdolność do przyswajania wiedzy.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali broszurki, które zawierały materiał edukacyjny przygotowany przez dietetyków NaturHouse.

Osoby zainteresowane otrzymały zaproszenia na wizytę w Centrum Dietetycznym. Spotkanie zorganizowała p. Małgorzata Żukowska.

spotkanie

1
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 6
  • 9
Komentarze