19.01.2016

Jasełka

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. uczniowie Szkoły RAZEM obejrzeli opowieść o Narodzeniu Pańskim. Sceny przedstawiające anielskie zwiastowanie, spis ludności w Palestynie, podróż Józefa i Maryi do Betlejem, narodzenie Emmanuela i złożenie Go w żłobie, hołd pasterzy, pokłon Trzech Króli oraz rzeź niewiniątek, wprowadziły widzów jasełek w nastrój zbliżających się Świąt.

Aktorami odgrywającymi biblijne obrazy byli uczniowie klas - III a i III b.
W śpiewie kolęd oraz w Bożonarodzeniowych rozważaniach, wspomogli ich czwartoklasiści oraz szóstoklasiści. Oprawę muzyczną, spektakl zawdzięczał Panu Bogdanowi Depcie. Koncert kolęd przygotowała Pani Katarzyna Borkowska.

Osoby, które uczestniczyły w uroczystości, przeżyły chwile zadumy i radosnego uniesienia. Spotkanie stało się również okazją do wspólnego kolędowania wychowanków szkoły i nauczycieli z przybyłymi na uroczystość gośćmi – rodzicami, Panią Dyrektor Anną Gębal, Panią Dyrektor Elżbietą Nowaczewską oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, Tomaszem Błaziakiem.

 

Warto kultywować tradycję spotkań jasełkowych, gdyż pozwalają one na głębsze zrozumienie najistotniejszych dla każdego człowieka prawd.imgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 2
  • 11