24.03.2014

JESTEŚMY EKO

Oczyść dom i świat z elektrośmieci.

 

W dniu 24 marca 2014 r. organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jeśli macie w domu niepotrzebne lub zepsute telewizory, komputery, drukarki, radia, telefony, sprzęt AGD, grzejniki, kable, baterie czy akumulatory, nie wyrzucajcie ich do śmieci. Przywiźcie je i zostawcie w Głuchowie na ul Rawskiej 1.

O godz. 14.00 odbierze je firma Green Office Ecologic, która selekcjonuje sprzęt na nadający się do naprawy i wtórnego użytkowania w krajach Afryki, Azji, Ameryki Płd., gdzie rozsiane są setki szkół, misji, szpitali prowadzonych przez misjonarzy. Reszta sprzętu jest utylizowana i zagospodarowywana przez Firmę celem odzyskania surowców w procesach recyklingu.

 

Zachęcamy was do pozbycia się starych, zalegających w piwnicach i na strychach sprzętów. Wyrzucając elektrośmieci do śmietnika, nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo, które obowiązuje w Polsce (ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym). Grozi za to kara grzywny do 5 tys. zł.
Elektrośmieci zawierają liczne substancje szkodliwe, takie jak rtęć, freon, związki bromu, kadm, które po wydostaniu się z urządzenia elektronicznego przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt.

Selektywna zbiórka elektrośmieci w punktach zbierania, demontaż w wyspecjalizowanych zakładach przetwarzania oraz unieszkodliwienie niebezpiecznych substancji i pierwiastków, chroni środowisko naturalne przed skażeniem. Odzysk surowców i wykorzystanie ich do produkcji nowych urządzeń, zdecydowanie zmniejsza stopień wykorzystania zasobów naturalnych oraz przyczynia się do obniżenia kosztów technologicznych kolejnych produkcji.

 

29
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 2
  • 7
Komentarze