12.01.2014

22. FINAŁ WOŚP 12 stycznia 2014r.

HASŁO: NA RATUNEK NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

 

 

 

 

Graliśmy, gramy i grać będziemy do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. Nasi gimnazjaliści grają w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, bo mają wielkie serca, które nigdy nie odmawiają pomocy potrzebującym.

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim - krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.:

- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
- RTG przyłóżkowe,
- RTG z ramieniem C i monitorem,
- radiologiczne stacje diagnostyczne,
- aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.Lista tych urządzeń może ulec zmianie po dokładnym rozpatrzeniu próśb nadesłanych przez szpitale.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

 

Cel wielki, wolontariuszy nie brakuje, otwórzmy nasze serca i podzielmy się naszymi złotówkami!

 

 

z Orkiestrowym pozdrowieniem  SIE MA!!!

 

34
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 10
  • 11
Komentarze