Mamy lato!!!!
Jest już!!!
W sobotę powitaliśmy lato.
Lato – jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie,
w strefie klimatu umiarkowanego.
Charakteryzuje się najwyższymi temperaturami powietrza w skali roku.
W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców,
a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia
i przygotowania go do samodzielnego życia.
xxxxx
Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego
i trwa do momentu równonocy jesiennej,
co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej
okres pomiędzy 21 czerwca a 23 września
(czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później,
a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień).
Podczas lata astronomicznego dzienna pora dnia
jest dłuższa od pory nocnej,
jednak z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa
– Słońce wschodzi coraz później
i góruje na coraz mniejszych wysokościach ponad horyzontem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lato
A do końca roku szkolnego zostało już:
3 dni !!!!!!

Miłego tygodnia!!!!