10.03.2020

20 LAT MINĘŁO...

W tym roku Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce świętowała bardzo ważny jubileusz. Po raz 20-ty sala gimnastyczna zmieniła się w tętniący życiem teatr, na którego scenie pojawili się wspaniali aktorzy – uczniowie naszej szkoły.
20 lat temu po raz pierwszy maluchy pod opieką swoich wychowawców przygotowali program artystyczny dla rodziców. Na początku zaangażowani byli tylko uczniowie klas młodszych, a tytuł pierwszego spektaklu był znamienny dla królujących w tym czasie Smerfów. Występ  został przyjęty przez publiczność bardzo gorąco, a oczekiwania stawały się coraz większe. Zarówno od publiczności jak i osób występujących, których chęć pokazania się na szkolnej scenie była ogromna. I tak, w corocznych galach  występowała „cała szkoła”. Repertuar był bardzo różnorodny, tworzący scenariusze nauczyciele zawierali w nim treści od najbliższego dziecku środowiska jakim jest  szkoła, miasto i nasz kraj aż po kosmos i inspiracje zaczerpnięte z literatury i sztuki. Najważniejsza w tym wszystkim była nasza wspólna zabawa, integracja naszych uczniów, a także pokonywanie małych słabości i rozwijanie talentów. 
W tym roku program jubileuszowy odbywał się w zamkowej scenerii i był podsumowaniem tych 20 lat. Artyści przypomnieli najciekawsze aranżacje zaczerpnięte z wcześniejszych przedstawień. Ciekawym pomysłem było wkomponowanie w repertuar przedstawienia wspomnień absolwentów, którzy udzielili wywiadu, wspominając własne występy. Niektórzy już jako rodzice podziwiali pierwsze kroki swoich dzieci na scenie, na których oni sami stanęli 20 lat wcześniej.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom.
imgimgimgimg
1
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 18
  • 24
Komentarze