20.06.2012

52. Obchody Stulecia Poświęcenia Naszej Szkoły

W sobotę 9 czerwca odbyły się Obchody Stulecia Poświęcenia Naszej Szkoły. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości.

Uroczystości zaczęliśmy uroczystą mszą odprawioną przez naszego Proboszcza Prałata Józefa Jureczek. Kolejnym punktem było odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez Panią wiceburmistrz Sybilę Zimerman, Pana Starostę Powiatu Strzeleckiego Józefa Swaczyna oraz ucznia najmłodszej klasy Damiana Sulik. Następnie ksiądz Prałat poświęcił tablicę i spod szkoły wszyscy zaproszeni goście udali się do namiotu na dalsze odchody. Przy wejściu na boisko pracownicy szkoły i absolwentki w strojach ludowych rozdawali pamiątkowe odznaki. W namiocie Pani Dyrektor przywitała wszystkich licznie zgromadzonych gości min: absolwentów, byłych pracowników, pracowników oświaty , dyrektorów szkół naszej gminy, przedstawicieli ZNP oraz urzędników. Z tej okazji nasi uczniowie wraz z panią Natalią Sojką przygotowali krótkie przedstawienie, tradycyjnie wystąpił też zespół taneczny pod dyrektywą pana Jana Herby. Po występach przyszedł czas na życzenia :) Do życzeń dołączane były podarunki min. pamiątkowy grawer który na ręce Pani Dyrektor przekazał Starosta Powiatu Strzeleckiego. Po części oficjalnej obchodów przyszedł czas na poczęstunek - oczywiście niczym innym jak słynnym Rozwadzkim kołoczem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Własnie z tej okazji przygotowaliśmy izbę regionalną którą wraz ze szkołą można było zwiedzać. Przy śpiewach, muzyce i kołoczu zakończyliśmy tak bardzo przez wszystkich oczekiwane Obchody Stulecia Poświęcenia Naszej Szkoły.

9.JPG8.JPG7.JPG6.JPG
5.JPG1.JPG3.JPG11.JPG10.JPG
0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 12
  • 11