13.02.2021

Dzień Bezpiecznego Internetu...

u przedszkolaków

Tradycyjnie jak co roku również przedszkolaki włączyły się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami dotyczącymi komputera i Internetu. Dzieci poznały urządzenia, dzięki którym możemy łączyć się z Internetem, ułożyły rozsypankę literową w napisy: INTERNET - SIEĆ.  Następnie dzięki włóczkowej sieci próbowały zrozumieć czym jest sam Internet tzw. SIEĆ.    

img   img

Obejrzane bajki z serii „Owce w sieci” oraz „Sieciaki” stały się początkiem do rozmowy na temat czyhających w sieci niebezpieczeństw, a wysłuchana ciekawa opowieść o Neciu pomogła nam w opracowaniu złotych zasad bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

img    img

Swoje przeżycia z zajęć dzieci odzwierciedlały w formie plastycznej  tworząc plakaty i portrety Necia, jako trasy dla Ozobotów. Wspólnie śpiewały także piosenkę Necia o internecie. Kolorowymi kubeczkami kodowały obrazek komputera, zaś na wirtualnej mapie odkodowały rysunek telefonu. Na zakończenie dzieci dostały naklejki uczestnictwa w DBI.

                                     img  img

img

Ten dzień był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. 

Z pewnością do tematu powrócimy, bo dzieci tematem bezpiecznego Internetu były bardzo zaciekawione.

5
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 12
  • 17
Komentarze