26.03.2019

Dash i Dot w naszej szkole

ZESTAW WONDERW marcu naszą szkołę odwiedziły wesołe roboty: Dash i Dot, które poprzez zabawę wprowadziły dzieci w świat programowania. Mieliśmy możliwość programowania robotów przy użyciu darmowych aplikacji na tablet lub smartfon. Zorganizowane zajęcia pozwoliły na rozwijanie kluczowych w dzisiejszych czasach umiejętności, takich jak logiczne myślenie, współpraca oraz kreatywne podejście podczas rozwiązywania problemów.

img   img

img  img

Zabawę z robotami zaczęliśmy od zrobienia „prawa jazdy” na roboty, a następnie, w zależności od umiejętności uczniów, przeszliśmy do trudniejszych zadań. Wszyscy świetnie się bawili budując labirynty, a następnie przeprowadzając robota wyznaczoną ścieżką, układając klocki w aplikacji „Blockly” i tworząc programy, by robot poruszał się w odpowiednim kierunku i wydawał dźwięki. Dzięki dodatkowym akcesoriom mogliśmy komponować własną muzykę i kodować znane melodie, które następnie na cymbałkach grał Dash, zaś dzięki wyrzutni w zabawny sposób dowiedzieliśmy się jak działa dźwignia.

img  

img img

img  imgimg  img

 Był to czas wypełniony zabawą oraz kreatywną nauką. Ciężko było nam pożegnać się z robotami, ale mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję się z nimi spotkać.

img

Bardzo dziękujemy Wonder Polska za wypożyczenie zestawu Dash&Dot.

16
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 2
  • 8
Komentarze