29.04.2021

Coś od....

... Lokatki!

img

Sprawdź, czy Twoja propozycja znalazła się na ekoliście SKO-wiczów!

10 pomysłów na bycie eko na co dzień.

Ekolista zawiera propozycję działań, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia, aby chronić środowisko. Jest efektem zaangażowania SKO-wiczów oraz Nauczycieli-Opiekunów SKO, którzy na moją prośbę, pod wpisem z okazji Światowego Dnia Ziemi zostawili mnóstwo komentarzy dotyczących dbania o naszą planetę. Obiecałam, że najciekawsze z nich opublikuję na blogu SKO.

imgZapraszam Cię do zapoznania się z listą 10 pomysłów na bycie eko na co dzień:

1. Używaj produktów wielorazowego użytku, np. bidonu na wodę, torby na zakupy.
2. Nie wyrzucaj opakowań po prezentach – mogą Ci się przydać np. do zapakowania upominku dla kolejnej osoby.
3. Wybieraj spacer lub rower – to zdrowsze dla Ciebie i środowiska.
4. Nie wyrzucaj słoików – można je ponownie wykorzystać np. do domowych przetworów, albo do zdrowego przechowywania żywności.
5. Ubrania, których już nie nosisz, podaruj innej osobie, np. młodszej siostrze lub kuzynowi.
6. Dbaj o zieleń, np. podlewaj kwiaty, sadź nowe rośliny. Dzięki temu pomagamy pszczołom i ludziom - dzięki pracy pszczół, które zapylają różne rośliny, warzywa i owoce wydają więcej planów.
7. Zanim wyrzucisz zepsutą rzecz, dowiedz się, czy nie można jej naprawić.
8. Oszczędzaj wodę np. do płukania zębów wykorzystaj wodę nalaną wcześniej do kubeczka,
9. Ogranicz ilość kupowanych nowych rzeczy.
10. Jedz produkty lokalne i sezonowe.


To bardzo proste pomysły, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia. Wystarczy odrobina chęci do zmiany nawyków na takie, które będą zdrowsze dla nas oraz Ziemi.

Dziękuję wszystkim za bardzo duże zaangażowanie i dzielenie się swoimi sprawdzonymi rozwiązaniami! Jak zwykle można na Was liczyć :-).

Lokatka

PS

Nadal możesz sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę na tematy związane z finansami, ekologią, zdrowym stylem życia oraz cyberbezpieczeństwem. Weź udział w „Teście wiedzy SKO” - nawet jeśli masz już swój dyplom „Mistrza wiedzy SKO”. Wystarczy, że wpiszesz nową nazwę użytkownika, a system wylosuje dla Ciebie kolejny zestaw pytań. Do nauki i zabawy możesz również zaprosić swoją rodzinę, koleżanki i kolegów ze szkoły oraz podwórka.
 
Uruchom Test

Powodzenia!

 
5
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 14
  • 3
Komentarze