31.10.2021

Ciekawostki...

...Lokatki!

img\

31 października - Światowy Dzień Oszczędzania

Święto zainicjowały banki europejskie podczas 1 Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku.

Uczestnicy tego wydarzenia zgodnie stwierdzili, że regularne pomnażanie oszczędności zapewnia stabilny rozwój społeczeństw. Brzmi poważnie. Na szczęście oszczędzanie to umiejętność, której każdy może się nauczyć. Również Ty. Co zrobić, aby rozwinąć w sobie umiejętność odkładania pieniędzy?

  • Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj – wybieraj książki dotyczące oszczędzania. Szczególnie polecam Ci serię książek SKO, dzięki której dowiesz się, że oszczędzanie może odnosić się zarówno do pieniędzy, jak i wielu dziedzin życia, np. zdrowia, środowiska. Książki znajdziesz pod tym linkiem.
  • Uczestnicz w zajęciach SKO w swojej szkole, angażuj się w różne aktywności, np. w organizację dni przedsiębiorczości, kiermasze, przygotowywanie nowej gazetki ściennej. Możliwości jest bardzo dużo. Wybierz ten rodzaj aktywności, który sprawi Ci najwięcej przyjemności.
  • Czytaj i promuj blog SKO, na którym wspólnie z Hatetepesem publikujemy wiele ciekawych wpisów dotyczących szeroko pojętego oszczędzania. Razem możemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców, którzy tak jak Ty chcą wiedzieć więcej na temat oszczędzania.

img
Nie czekaj! Już dzisiaj zastanów się co możesz zrobić, aby zdobywać wiedzę dotyczącą oszczędzania. Chętnie poznam Twoje sposoby. Zapraszam Cię do podzielenia się nimi w komentarzu.

Lokatka 

3
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 11
  • 5
Komentarze