20.03.2019

Rekolekcje Wielkopostne

już za nami.....

W dniach 6 – 8 marca 2019 roku nasza szkoła uczestniczyła w szkolno-kościelnych rekolekcjach wielkopostnych. Uczniowie przez trzy dni poznawali losy bohaterów filmu „Opowieści z Narni”, od których uczyli się prawdziwej przyjaźni, zaufania, przebaczenia. Przez pierwsze dwa dni uczniowie gromadzili się w szkole. Po obejrzeniu fragmentu filmu, wykonywali zadania w grupach wiekowych. Efekty swojej pracy przyklejali na specjalnych, papierowych płaszczach.

imgimg

imgimg

Kolejna część rekolekcji odbywała się w kościele – uczniowie  uczestniczyli w Eucharystii. Niemałym zaskoczeniem okazała się szafa, która stała na stopniach prezbiterium. Według zapewnień ks. Krzysztofa Nowosielskiego, pochodziła ona z Narni, tylko została wyremontowana specjalnie na czas rekolekcji. W czasie kazania przedstawiciele klas wieszali w niej płaszcze i w czwartek była już pełna.

img

 

W piątek do południa w kościele odbyło się nabożeństwo pokutne. Zaczęliśmy od obejrzenia kolejnego fragmentu „Opowieści z Narni”. Po krótkiej nauce można było skorzystać z sakramentem pokuty i pojednania

Kolejne spotkanie odbyło się po południu. Uczniowie z klas: 8c, 6a, 6b i 5b przygotowali Misterium Drogi Krzyżowej. To było piękne i wzruszające przeżycie.  

Na zakończenie rekolekcji – niespodzianka! Wszyscy uczestnicy przeszli przez szafę, do której kluczem była osobista wiara i zaufanie Panu Bogu. Każdy otrzymał też pamiątkę – przypinkę z napisem: „Nawet gdy masz focha, Jezus Cię kocha”.

imgimgimgimg

 

Dziękujemy za piękną przygodę w Narni.

2
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 16
  • 6
Komentarze