23.01.2013

Relacja ze szkolnego finału WOŚP

13 stycznia 2013 roku w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były zbierane na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów. Również w Przyłękach nie mogło zabraknąć  charakterystycznej przygrywki kojarzącej się z Jurkiem Owsiakiem. Od samego rana działacze szkolnego klubu SKO – Grosiki zbierali pieniądze do puszek pod kościołami w Przyłękach i Biernatowie.

Główna część zbiórki rozpoczęła się natomiast o godz. 16.00 w szkole. Mieszkańcy okolicznych wiosek jak zwykle nie zawiedli i przybyli bardzo licznie! Kosztując pyszne ciasto podziwiali noworoczne przedstawienie przygotowane specjalnie na tę okazję. Głównym punktem programu była licytacja fantów, otrzymanych od darczyńców. Wzbudziła ona niezwykle dużo emocji, a szybko rosnące kwoty znacząco wzbogaciły nasze orkiestrowe puszki.

Podczas finału WOŚP nie mogło zabraknąć światełka do nieba. Po wyjściu przed szkołę wszyscy razem wypuściliśmy w niebo 21 lampionów szczęścia. Warto zaznaczyć, że ich liczba nie była przypadkowa – chcieliśmy w ten sposób uczcić 21 finał.  Pomimo tego, że silny wiatr zepsuł nam trochę zamierzony efekt, nie popsuły nam się humory i uśmiechnięci rozjechaliśmy się do domów.

O tym, ile dokładnie udało nam się zebrać pieniędzy, poinformujemy po feriach. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Grosiki SKO

1 zbiórka do puszek przed kościołem w Przyłękach

 

 

 

 

 

 

2 ostatnie przygotowania (nasza opiekunka)

 

 

 

 

 

 

3

jak zwykle na mieszkańców Przyłęk, Biernatowa i Górnicy można liczyć! Pełna sala gwarantuje pełne puszki!!!

4

noworoczne przedstawienie w wykonaniu uczniów klas IV-VI pod przewodnictwem p. Magdy Nikel

5 licytacja

6

7 wspólne kolędowanie

8 kawiarenka (ciasta już dawno zabrakło!!!)

9 kącik malucha

10

11

12 światełko do nieba

13

14

1
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 2
  • 10
Komentarze