30.01.2013

Występy w Bytowskim Centrum Kultury

29 stycznia sala Bytowskiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na scenie dla bytowskich przedszkolaków, podopiecznych Ośrodka Terapii Zajęciowej oraz grupy uczniów z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bytowie.

Główną atrakcją występu było przedstawienie bożonarodzeniowe w języku kaszubskim, które przybliżyło widzom zwyczaje na Kaszubach. Wśród postaci można było dostrzec Gwiazdora, Śmierć, Diabły, Policjanta, ale największe zainteresowanie wzbudziły pojawiające sie na scenie diabły i anioły.

copy_of_DSC00071.JPG 

Akcja przedstawienia rozgrywa się w pewnym domu na Kaszubach w Wigilię Bożego Narodzenia. Mama piecze drożdżówkę, dzieci psocą sobie wzajemnie. Nagle słychać głośne gwizdanie i pukanie... . To policjant zapowiadający nadejście gwiazdki, czyli kolędników.

DSC00075.JPG 

W czasie występu można było wysłuchać pięknych kolęd kaszubskich.

Przedstawienie poprzedził występ szkolnego zespołu kaszubskiego " Kacper i Lenka", który zaprezentował kilka znanych tańców i pieśni kaszubskich.

DSC00055.JPG 

Wystepy naszych szkolnych aktorów i tancerzy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

DSC00056.JPG

18
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 6
  • 8
Komentarze