14.12.2012

Turniej czytelniczy dla klas I-III "W pogoni za wiedzą"

Tradycyjnie 6 grudnia biblioteka szkolna wraz ze szkolnym kołem SKO zorganizowała turniej czytelniczy dla klas młodszych. Innowacją w tym roku było połączenie go ze znajomością wiedzy finansowej i sprawnością ruchową.

Tegoroczny turniej czytelniczy dla klas młodszych urozmaicono o wiadomości z zakresu oszczędzania i sprawności fizycznej na wesoło.

Dla wyrównania szans wszystkich uczniów podzielono na 3 grupy, tak by w każdej była taka sama liczba dzieci z poszczególnych klas. Każda grupa wymyśliła sobie nazwę. Były to: "Kot w butach", "Czerwony kapturek" i "Dzieci z Bullerbyn".

Turniej odbył się na sali gimnastycznej. Polegał na wyścigach rzędów i zdobywaniu punktów za sprawność oraz wiedzę nie tylko czytelniczą, ale i finansową. Dzieci musiały rozwiązywać krzyżówki, wiedzieć jak oszczędzać prąd, wodę i wydatki na ubrania. Umiejętnie i szybko musiały przeliczyć drobne monety i zamienić je na banknoty. Zaletą tego turnieju było połączenie znajomości bajek i baśni z życiem codziennym oraz sprawnością fizyczną. W turnieju wygrała drużyna "Dzieci z Bullerbyn". Wszystkie dzieci, bez wyjątków brały udział w zabawie i otrzymały symboliczne nagrody indywidualne i na klasę.

027.jpg

049.jpg

063.jpg

069.jpg

077.jpg

12
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 13
  • 16
Komentarze