31.01.2012

Kilka słów o nas...

1 WDH "Płomienie"-Co oznacza ten tajemniczy skrót?? Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu...

—Jesteśmy  1 WPDH-Wielopoziomową Podlaską Drużyną Harcerską —Jako drużyna zuchowa, a później harcerska działamy od 6 lat. —

 Przez te wszystkie lata naszej harcerskiej posługi byliśmy na wielu zlotach, pełniliśmy warty honorowe  a także byliśmy wszędzie gdzie ludzie nas potrzebowali. —

Wciąż staramy się naszym życiem spełniać przesłanie Roberta Baden-Powella:

 „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go  zastaliście”

A jak to sią zaczeło??

W naszej szkole jest pewna niezwykła nauczycielka , podharcmistrz Małgorzata Szymańska ,której pewnego dnia zatęskniło się do ruchu skautingowego.

Postanowiła założyć drużynę zuchową. Zgłosiło się wielu młodych ludzi , którzy swoim życiem chcieli pokazać , że we współczesnym świecie nie liczy się tylko „mieć”, lecz „być”. A jak „być” ? Tego uczyliśmy się na zbiórkach.

Pewnego dnia dowiedzieliśmy się ,że zuchami już nie możemy być…

Poczuliśmy strach .

Co teraz?

Okazało się ,że założymy drużynę harcerską w której dalej będziemy kultywowali naszą pasję.

I tak działamy dalej pod czujnym okiem naszej drużynowej, przez ten czas zdążyliśmy wydorośleć i zrozumieliśmy, że nie potrafimy już żyć z dala od tego, co nam daje ZHP.

 

Skąd u nas pomysł na wzięcie udziału w konkursie SKO??

Wszyscy wiemy, że pieniądze z nieba nie spadają, ani nie rosną na drzewach, dlatego też gdy zaczeło nam ich brakować, na rozwijanie się w drużynie, pomyśleliśmy, że dzięki konkursowi SKO i naszemu wysiłkowi, który włożymy w akcje zarobkowe, możemy podreperować swój budżet, bez ciągnięcia pieniędzy d rodziców :)

Dzięki temu  już 2 lata temu udało się nam zająć wysokie miejsce, a w tamtym roku wejście do ścisłej czołówki:)

Relacje z naszych namtegorocznych działań można zobaczyć na http://www.szkolneblogi.pl/o-sko/201e12-wspanialych201d-czyli-prezentacja-wdh-201eplomienie201d gdzie zamieszczona jest nasza zeszłoroczna prezentacja.

 

Na koniec zapraszamy do obejrzenia kilku naszych zdjęć

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 4
  • 23