02.12.2019

Bankowa lekcja

Warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi

 

13 i 15 listopada uczniowie klas IV a i b Pleszewskiej Dwójki wybrali się na wycieczkę do PKO BP w Pleszewie.

Niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć bank i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat jego funkcjonowania.
Przewodnikiem po banku była Pani Aneta Świętoniowska. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli salę obsługową klienta. Dzieci dowiedziały się jakie sprawy mogą załatwić w banku klienci. Pracownica banku przeprowadziła także z uczniami rozmowę na temat korzyści płynących z oszczędzania. Uczniowie ponadto poznali monety i banknoty obowiązujące w naszym kraju, jak i walutę innych krajów. Dowiedziały się jak pieniądze zabezpieczone są przed fałszowaniem oraz jakie są sposoby na ich szybkie przeliczanie. Pani pokazała uczniom jak można przeliczyć bilon za pomocą specjalnej liczarki.
Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał od Pani drobny upominek
Dziękujemy Pani Anecie Świętoniowskiej za pełne wrażeń spotkanie. Nasza wizyta w banku była bardzo pouczająca i dostarczyła miłych wrażeń. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spotkania z pracownikami banku oraz utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi.

Obraz może zawierać: 15 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku

 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz może zawierać: 13 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedząObraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą i w budynku

 

 

 

Obraz może zawierać: 5 osób

 

 

 

 

 

 

 

Obraz może zawierać: 4 osobyObraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

 

1
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 0
  • 5
Komentarze