19.03.2020

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie – zasady Zasady zdrowego odżywiania nie są skomplikowane i nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy. Najważniejsze jest, by trzymać się wytycznych – to pomoże utrzymać organizm w dobrej kondycji.

1. Regularnie jedz posiłki

Zdrowe odżywianie zakłada, aby każdego dnia spożywać posiłki o tych samych porach. Dzięki tej systematyczności, przemiana materii będzie odbywała się w odpowiednim tempie.

2. Jedz częściej, ale mniejsze porcje

Jedząc posiłki w dużych odstępach czasowych, nie zapewniasz stałego dopływu glukozy do organizmu. Skutkuje to pojawieniem się nagłego i uciążliwego uczucia glodu, które zmusza do sięgania po niezdrowe przekąski. Zaleca się, aby w ciągu dnia zjeść 5-6 mniejszych posiłków.

3. Postaw na zróżnicowane posiłki 

Zróżnicowana dieta to podstawa zdrowego odżywiania. Różnorodne posiłki nie tylko pozwolą uniknąć monotonii, ale przede wszystkim zapobiegną poważnych niedoborom witamin i minerałów.

4. Pamiętaj o wodzie 

Woda jest niezbędna, ponieważ pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała oraz usprawnia proces detoksykacji. Dzięki niej transport i wchłanianie cennych skladników odżywczych zachodzi znacznie łatwiej.

 

imgPozdrawiam - Julia

15
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 8
  • 14
Komentarze