03.01.2015

Młodzi Przedsiębiorczy w Zespole Szkół Sportowych w Rewalu

W Zespole Szkól Sportowych w Rewalu odbyła się impreza podsumowująca działania grupy SKO. Udział w gali wzięli uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciel banku PKO BP. Uroczystość rozpoczęła klasa V występem artystycznym pt,, SKO uczy oszczędności”.

Szkolna Kasa Oszczędności działa w ramach Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego (PKO BP) prężnie  od 10 września 2012 roku. Współpraca  jest koordynowana przez kierownika Zespołu Banku PKO BP w Gryficach pana Łukasza Hapeniuka i opiekuna SKO w Rewalu panią Tatianę Sztukin. W ramach programu realizowanego na terenie szkoły dzieci i młodzież uczy się oszczędzania poprzez systematyczne wpłaty na swoje konto SKO. Organizowane są akcje w celu pozyskania funduszy, akcje charytatywne, konkursy plastyczne oraz lekcje i zabawy o oszczędzaniu. Grupa SKO w Rewalu została wyróżniona za działalność w ogólnopolskim konkursie SKO i zdobyła nagrodę 1000 złotych a opiekun SKO pani Tatiana Sztukin  Brązową Odznakę .

 

W tym roku szkolnym bardzo udaną akcją była zbiórka kasztanów. Pieniądze ze sprzedaży kasztanów  przeznaczone zostaną zgodnie z celem zbiórki: na dofinansowanie wyjazdu edukacyjnego, zakup pomocy naukowych oraz na działalność SKO i klas. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki Stefanii. Zebrali na terenie szkoły i przed kościołem około 2700 złotych.  Na gali odbyło się też podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Złotówka do złotówki a będziesz miał pełno gotówki”. Nagrody ufundowane zostały przez Bank PKOBP i grupę SKO  w Rewalu.

 


 

 


1
Komentarze