03.02.2017

"Kup Pan szczotkę" - z Lubczyna do Afryki

Od połowy września aż do 25 października nasza Szkoła uczestniczyła w akcji „Kup Pan szczotkę”, której koordynatorem było papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Akcja nie propagowała wielkiego sprzątania, jak trochę przewrotnie mogłoby sugerować jej hasło reklamowe, ale była odpowiedzią na działania podjęte przez poznańska Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” - 3 listopada 2016

Wsparliśmy instytucję,  która pomaga ludziom, a zwłaszcza dzieciom, prowadząc działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych  krajach świata.  Tym razem postanowili wesprzeć dzieci z Afryki, dla których pasta i szczoteczka do zębów są bardzo często czymś unikalnym. Coś, co dla nas jest na wyciągnięcie ręki, dla dzieci pod inną szerokością geograficzną jest niekiedy nieosiągalne.

Przez kilka tygodni gromadziliśmy w szkole szczoteczki i pasty do zębów, które 25 zostały wysłane do siedziby fundacji, która mieści się w Poznaniu. W tym miejscu swoje szczególne podziękowania kieruję do uczniów klasy III wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą, którzy wspólnymi siłami zebrali 43 szczoteczki oraz 30 past, jak również do Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Urszuli, którzy zakupili 5 past i 38 szczoteczek. Dziękujemy! W imieniu PDMD dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Kup Pan szczotkę”. W sumie wysłaliśmy 132 szczoteczki i 71 past. Cieszymy się, że udało się nam w taki sposób dotrzeć z małego Lubczyna do dalekiej Afryki.

img

img

0
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 12
  • 19